HABERLER

 • Kenan Vartanalı Vefat Etti

   

  Malatya'da yaşayan Abraşiyemiz insanı Kenan Vartanalı hayata gözlerini yumdu.

  Adıyaman doğumlu ama Malatya’da yaşayan ve 57 yaşında vefat eden Kenan Vartanalı, Elbistan’dan Malatya’ya dönüş yolundayken kalp krizi geçirmiş, vefatından birkaç gün önce de hastanede yoğun bakıma kaldırılmış. Maalesef tüm müdahalelere rağmen, 27 Mayıs 2023 tarihinde aramızdan ayrıldı. Merhumun iki oğlu vardı.

  Şehir dışı ve yurt dışında yaşayan akrabalarının da gelmesiyle 30 Mayıs 2023 Salı günü saat 15.00’da Merhum Kenan’a cenaze töreni gerçekleştirildi. Malatya Ermeni Mezarlığında bulunan şapelde yapılan cenaze törenini Abraşiye Metropoliti Mor Ğriğoriyos Melki Ürek yönetti. Törenden sonra toprağa verilmek üzere Mezarlıkta kendine ayrılan yere kadar halkın eşliğiyle uğurlandı.

  Aynı gün saat 17.00 sularında, cenazeye katılan herkese ailesi tarafından merhumun ruhu adına merhumun evi önünde kurulan taziye yerinde yemek verildi. Tüm sevenleri ailesine başsağlığı dilemek için taziye yerine geldi.

  Metropolitlik olarak Merhum Kenan Vartanalı’ya, Rab Mesih İsa’dan rahmet diler, eşine, oğullarına, gelinine, yakınlarına ve tanışlarına baş sağlığı diliyoruz.

   

  « Tüm Haberler

1 2 3 4 5 . . .10 11 12 [»] [»»]
Copyright ® 2014 Adıyaman Süryani Kadim Metropolitliği

Bu sitede kullanılan yazılı ya da görsel dökümanlar izinsiz kullanılamaz.

+90 (416) 213 36 73

Tüm yenilik ve gelişmelerimizden e-posta adresinizi bizimle paylaşarak ilk siz haberdar olabilirsiniz.