HABERLER

 • Mesih İsa'nın Doğum (Noel) Bayramı Kutlandı 2019

   

  Adıyaman Süryani Kadim Mor Petrus Mor Pavlus Metropolitlik Kilisesi’nde, Metropolitimiz Mor Ğriğoriyos Melki Ürek’in 25 Aralık 2019 Çarşamba sabahı saat 10.00’da gerçekleştirdikleri Ayin töreniyle Rabbimiz Mesih İsa’nın Doğum Bayramı kutlandı. Abraşiye bireylerin her ilden katıldığı ayin sonunda Metropolitimiz, günün anlam ve önemini bildiren vaazlarını verdikten sonra, başta ilimizin, ülkemizin ve tüm dünyanın huzuru için dua ettiklerini bildirdi.

  Metropolitliğin çok amaçlı salonunda hazırlanan ikrama, tüm abraşiye bireyleri birlikte katılarak keyifli bir zaman geçirdi.

  Ayrıca abraşiye gençlerinden Yusuf Tabaş’ın Noel Baba kostümüyle salona girişi, küçük büyük herkesin coşkulu karşılamasını ve neşe dolu dakikalar geçirmesini sağladı. Ardından çocuklara dağıttığı hediyelerle çocukları heyecanlandırdı.

  Ardından Abraşiye aileleri çocukları, Metropolitimizin bayramını makam odasında ilk kutlayanlar oldu. Çocuklar hep beraber Papanuel şarkısını seslendirdikten sonra sırayla metropolitin elini öpüp, makam odasında onunla birlikte oturdular.

  26 Aralık Perşembe günü saat 15:00 sularında Adıyaman Valisi Sayın Aykut Pekmez ve İl Jandarma Komutanı Sayın J. Albay Ercan Atasoy, 27 Aralık Cuma günü CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, CHP İl Başkanı Deniz Çakmak, İl Başkan Yardımcıları Yusuf Ayaz, Mehmet Ali Bektaş ve Ali Tutuş,  yönetim kurulu üyeleri ile, 29 Aralık Pazar günü saat 15:00’da, AK Parti Adıyaman Milletvekili Sayın İbrahim Halil Fırat ve Adıyaman Belediye Başkanı Sayın Dr. Süleyman Kılınç, Sayın AK Parti İl ve İlçe Başkanları: Mehmet Dağtekin, Av. Mustafa Alkayış, Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Yalçın ve 30 Aralık Pazartesi günü ise Kahta Belediye Başkanı Sayın İbrahim Yusuf Turanlı ve Samsat Belediye Başkanı Sayın Halil Fırat da Metropolitimizin ve Abraşiyemizin bayramını kutlamak üzere metropolitliğimize ziyarette bulunarak teşrif ettiler. Adıyaman İl Emniyet Müdürü Sayın İbrahim Ergüder ise, il dışında oldukları için telefonla metropolitimizin şahsında tüm Abraşiyemizin bayramını kutlamışlardır.

  Biz de Metropolitlik olarak tüm Hıristiyanların, Mesih İsa'nın Doğum (Noel) Bayramını kutluyoruz.

  « Tüm Haberler

1 2 3 4 5 . . .7 8 9 [»] [»»]
Copyright ® 2014 Adıyaman Süryani Kadim Metropolitliği

Bu sitede kullanılan yazılı ya da görsel dökümanlar izinsiz kullanılamaz.

+90 (416) 213 36 73

Tüm yenilik ve gelişmelerimizden e-posta adresinizi bizimle paylaşarak ilk siz haberdar olabilirsiniz.