HABERLER

 • Diriliş Bayramı 2024

   

  Rab Mesih İsa’nın ölümünden üç gün sonraki Kutsal Dirilişi olan Kıyam Bayramı, 5 Mayıs 2024 Pazar Günü, Adıyaman Metropolitliğinin çok amaçlı salonunda, çevre il ve ilçelerden Hıristiyan halkımızın da katılımıyla Abraşiye Metropoliti Mor Ğriğoriyos Melki Ürek tarafından ayin icra edildi. Sabah saatlerinde dua ve Ayinle başlayan gün, devamında halkın bayramlaşmasına müteakiben, Kadınlar Kolu Başkanlığının hazırladığı Paskalya Çöreği, yumurtaları ve Bayram ikramları sunuldu.

  Metropolitimiz bayram vaazında; başta bayramın anlam ve önemine değindikten sonra, bu bayramın bölgemize, ülkemize, tüm dünyaya barışı ve huzuru getirmesini dileyerek, tüm Hristiyanların Bayramını kutladı.

  Metropolitlik olarak biz de, başta Kadasetli Patriğimizin, Yüksek Sinod üyeleri Ekselans metropolitlerimizin, ruhanilerimizin, Hristiyanların, Süryani Milletimizin bayramını en samimi duygularla kutluyor; hayırlı ve bereketli bir Bayram olmasını diliyoruz.

  6 Mayıs 2024 Pazartesi günü, Bayramın ikinci ve ölülerin dinlenme günü olması nedeniyle Abraşiye Metropolitimiz Mor Ğriğoriyos Melki Ürek, halkın eşliğiyle Adıyaman Süryani Kadim Mezarlığında ölüler için dua ettiler. Ailelerin getirdikleri ikramlardan alıp yumurta tokuşturdular.

   

  « Tüm Haberler

1 2 3 4 5 . . .10 11 12 [»] [»»]
Copyright ® 2014 Adıyaman Süryani Kadim Metropolitliği

Bu sitede kullanılan yazılı ya da görsel dökümanlar izinsiz kullanılamaz.

+90 (416) 213 36 73

Tüm yenilik ve gelişmelerimizden e-posta adresinizi bizimle paylaşarak ilk siz haberdar olabilirsiniz.