HABERLER

 • Güney Koreli Ailelerden Metropolitliğimize Ziyaret

  Güney Kore’den Metropolitliğimize Ziyaret

  21 Ocak 2024 Pazar günü saat 10:30’da, Süryanileri ve kilisemizi merak eden Güney Koreli aileler: okul öncesi 8 öğrenci, ebeveynleri, öğretmenleri Bayan Minjöng Son diğer tercüman arkadaşlarıyla, metropolitliğimizi ziyaret ederek, ayine katıldılar dolaysıyla Abraşiyemiz insanıyla güzel bir vakit geçirdiler.

   

  Metropolitimiz Mor Ğriğoriyos Melki Ürek’in icra ettikleri ayin ve vaaz sonrası, misafirlerimiz sırasıyla yanlarına getirdikleri on kadar ana okul öğrencilerden minik bir Koreli dilinde Kutsal Kitaptan bir parça okudu, ardından misafir minikler de tatlı bir gösteri gerçekleştirdi. Sonra ebeveynleri sessiz bir tiyatro skeci canlandırarak, izleyenlere sevginin önemine sözsüz bir şekilde vurgu yaptı. Son olarak da misafir çocuklar Tekvando yaparak keyifli bir gösteri sundular.

   

  Buna karşın abraşiye çocuklarımız da onlara eşlik ederek ilahi seslendi ve sonrasında hep beraber Süryanice-Korece Jingle Bells ilahisi söyledi, Metropolitimizle makamında oturduktan sonra, beraber hatıra resmi çekildi.

  Gösteri bitiminde misafirler ve halkımız hep beraber kahvaltıya oturdu. Güney Kore’den gelen bayanlar Kore’ye has olan Japchae sebzeli makarna yemeği yapıp geleneklerine göre çatal yerine iki çubukla herkese sundular.

    

  Ayrıca metropolitliğimizin kütüphanesinde eğlenceli, oyunlu sunu yaptıktan sonra, metropolitimizle beraber makamında güzel bir zaman geçirdikten sonra selametle Maraş’a döndüler.

  Bu anlamlı ziyaretlerinden ötürü kendilerine teşekkür ediyor; umarız ki bu karşılama, hafızalarında kazınmış bir hatıra olarak kalacaktır.
   

   

  « Tüm Haberler

1 2 3 4 5 . . .10 11 12 [»] [»»]
Copyright ® 2014 Adıyaman Süryani Kadim Metropolitliği

Bu sitede kullanılan yazılı ya da görsel dökümanlar izinsiz kullanılamaz.

+90 (416) 213 36 73

Tüm yenilik ve gelişmelerimizden e-posta adresinizi bizimle paylaşarak ilk siz haberdar olabilirsiniz.