HABERLER

 • Mesih İsa'nın Doğum (Noel) Bayramı Kutlandı 2023

   

  Adıyaman ve Çevre İller Süryani Kadim Metropolitliği çok amaçlı salonunda, Metropolitimiz Mor Ğriğoriyos Melki Ürek’in 25 Aralık 2023 Pazartesi sabahı saat 9.30’da gerçekleştirdikleri Ayin töreniyle Rabbimiz Mesih İsa’nın Doğum Bayramı kutlandı. Abraşiye bireylerinin her ilden katıldığı ayin sonunda Metropolitimiz, günün anlam ve önemini bildiren vaazlarını verdikten sonra, başta ilimizin, ülkemizin ve tüm dünyanın huzuru için dua ettiklerini bildirdi.

  Ayinden sonra Kadın Kolları Başkanlığı tarafından hazırlanan ikrama, tüm Abraşiye bireyleri birlikte katılarak keyifli bir zaman geçirdi.

  Ayrıca Abraşiye gençlerinden Selim Can Ölmez ve Melisa Polat’ın Noel Baba kostümüyle salona girişi, küçük büyük herkesin coşkulu karşılamasını ve neşe dolu dakikalar geçirmesini sağladı. Ardından Dünya Süryani-Arami Federasyonu Başkanlığı, üyeleri ve Suryoyo Sat’ın katılımıyla çocuklara alınan hediyeleri dağıtması çocukları heyecanlandırdı.

  Akabinde Abraşiye aileleri çocukları, Metropolitimizin bayramını makam odasında ilk kutlayanlar oldu. Çocuklar hep beraber Mor Zoche (Papanuel) şarkısını seslendirdikten sonra sırayla metropolitin elini öptü, makam odasında onunla birlikte oturdular.

  Aynı gün saat 15:00 sularında Adıyaman Valisi Adına Vali Yardımcısı Sayın Ali Erdoğan ve Vali Yardımcısı Sayın Mehmet Tığlı ile bereber Kahta Belediye Başkanı Sayın İbrahim Yusuf Turanlı ve Adıyaman Müftüsü Sayın Dr. Mevlüt Haliloğlu Metropolitimizin ve Abraşiyemizin bayramını kutlamak üzere metropolitliğimize ziyarette bulunarak teşrif ettiler. Yetkililerimizin ve dostlarımızın bu nazik ziyaretlerinden ötürü metropolitlik olarak her birine ismiyle teşekkürlerimizi sunuyoruz.

  Biz de Metropolitlik olarak tüm Hıristiyanların, Mesih İsa'nın Doğum (Noel) Bayramını kutluyoruz.

  « Tüm Haberler

1 2 3 4 5 . . .10 11 12 [»] [»»]
Copyright ® 2014 Adıyaman Süryani Kadim Metropolitliği

Bu sitede kullanılan yazılı ya da görsel dökümanlar izinsiz kullanılamaz.

+90 (416) 213 36 73

Tüm yenilik ve gelişmelerimizden e-posta adresinizi bizimle paylaşarak ilk siz haberdar olabilirsiniz.