HABERLER

 • Diriliş Bayramı 2023

   

   

  Rab Mesih İsa’nın ölümünden üç gün sonraki Kutsal Dirilişi olan Kıyam Bayramı, 16 Nisan 2023 Pazar Günü, her ne kadar bölge olarak bir burukluk, kilisemizin yıkılmış olması ve zor bir zaman geçiriyor olsak da Bayramın maneviyatı adına, Adıyaman Metropolitliğinin çok amaçlı salonunda, çevre il ve ilçelerden Hıristiyan halkımızın da katılımıyla Abraşiye Metropoliti Mor Ğriğoriyos Melki Ürek tarafından ayin icra edildi. Sabah saatlerinde dua ve Ayinle başlayan gün, devamında halkın bayramlaşmasına müteakiben, Kadınlar Kolu Başkanlığının hazırladığı Paskalya Çöreği, yumurtaları ve Bayram ikramları sunuldu.

   

  Metropolitimiz bayram vaazında; başta bayramın anlam ve önemine değindikten sonra, depremden hasar gören kilisemizin üzücü durumundan bahsederek, tüm bölgede yaşanan olumsuzluktan dolayı etkilenen herkes için dua ettiklerini ve böyle afetlerin yaşanmamasını Allah’tan dilediklerini söylediler. Ayrıca deprem nedeniyle bölgemize tüm imkânlarını seferber ederek depremzedeleri yalnız bırakmayan yerli ve yabancı dayanışmacı arama kurtarma ekiplerine, iyilikseverlere, hizmetlerinden dolayı teşekkürleri bildirdiler.

  Metropolitlik olarak biz de, başta Kadasetli Patriğimizin, Yüksek Sinod üyeleri Ekselans metropolitlerimizin, ruhanilerimizin, Hıristiyanların, Süryani Milletimizin bayramını en samimi duygularla kutluyor; hayırlı ve bereketli bir Bayram olmasını diliyoruz.

   

  17 Nisan 2023 Pazartesi günü, Bayramın ikinci ve ölülerin dinlenme günü olması nedeniyle Abraşiye Metropolitimiz Mor Ğriğoriyos Melki Ürek, halkın eşliğiyle Adıyaman Süryani Kadim Mezarlığında ölüler için dua ettiler. Ailelerin getirdikleri ikramlardan alıp yumurta tokuşturdular.

   

  « Tüm Haberler

1 2 3 4 5 . . .9 10 11 [»] [»»]
Copyright ® 2014 Adıyaman Süryani Kadim Metropolitliği

Bu sitede kullanılan yazılı ya da görsel dökümanlar izinsiz kullanılamaz.

+90 (416) 213 36 73

Tüm yenilik ve gelişmelerimizden e-posta adresinizi bizimle paylaşarak ilk siz haberdar olabilirsiniz.