HABERLER

 • Mesih İsa'nın Doğum (Noel) Bayramı Kutlandı 2022

   

  Adıyaman Süryani Kadim Mor Petrus Mor Pavlus Metropolitlik Kilisesi’nde, Metropolitimiz Mor Ğriğoriyos Melki Ürek’in 25 Aralık 2022 Pazar sabahı saat 9.30’da gerçekleştirdikleri Ayin töreniyle Rabbimiz Mesih İsa’nın Doğum Bayramı kutlandı. Abraşiye bireylerinin her ilden katıldığı ayin sonunda Metropolitimiz, günün anlam ve önemini bildiren vaazlarını verdikten sonra, başta ilimizin, ülkemizin ve tüm dünyanın huzuru için dua ettiklerini bildirdi.

  Metropolitliğin çok amaçlı salonunda Kadın Kolları Başkanlığı tarafından hazırlanan ikrama, tüm Abraşiye bireyleri birlikte katılarak keyifli bir zaman geçirdi.

  Ayrıca Abraşiye gençlerinden Yusuf Tabaş’ın Noel Baba kostümüyle salona girişi, küçük büyük herkesin coşkulu karşılamasını ve neşe dolu dakikalar geçirmesini sağladı. Ardından Dünya Süryani-Arami Federasyonu Başkanlığı, üyeleri ve Suryoyo Sat’ın katılımıyla çocuklara alınan hediyeleri dağıtması çocukları heyecanlandırdı.

  Akabinde Abraşiye aileleri çocukları, Metropolitimizin bayramını makam odasında ilk kutlayanlar oldu. Çocuklar hep beraber Mor Zoche (Papanuel) şarkısını seslendirdikten sonra sırayla metropolitin elini öptü, makam odasında onunla birlikte oturdular.

  Aynı gün saat 13:00 sularında Kahta Belediye Başkanı Sayın İbrahim Yusuf Turanlı, ardından CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, CHP İl Başkanı Burak Binzet, CHP İlçe Başkanı Sayın Hüseyin Buluş ve heyetleri, sonrasında Adıyaman Belediye Başkanı Sayın Dr. Süleyman Kılınç, akşamüzeri ise Adıyaman Valisi Sayın Mahmut Çuhadar adına Vali Yardımcısı Sayın Muhammet Tugay, Adıyaman İl Emniyet Müdürü Sayın İbrahim Ergüder, J. Albay Zafer Yener, ertesi günde de Adıyaman İl Jandarma Komutanımız Sayın J. Albay Ferdi Erbakıcı ve diğer birçok dost ve tanışlar Metropolitimizin ve Abraşiyemizin bayramını kutlamak üzere metropolitliğimize ziyarette bulunarak teşrif ettiler. Yetkililerimizin ve dostlarımızın bu nazik ziyaretlerinden ötürü metropolitlik olarak her birine ismiyle teşekkürlerimizi sunuyoruz.

  Biz de Metropolitlik olarak tüm Hıristiyanların, Mesih İsa'nın Doğum (Noel) Bayramını kutluyoruz.

   

  « Tüm Haberler

1 2 3 4 5 . . .9 10 11 [»] [»»]
Copyright ® 2014 Adıyaman Süryani Kadim Metropolitliği

Bu sitede kullanılan yazılı ya da görsel dökümanlar izinsiz kullanılamaz.

+90 (416) 213 36 73

Tüm yenilik ve gelişmelerimizden e-posta adresinizi bizimle paylaşarak ilk siz haberdar olabilirsiniz.