HABERLER

 • Nuri Bayyiğit vefat etti

   

  1935 doğumlu olan Merhum Nuri BAYYİĞİT, son birkaç ay güçten düşmüş, Kâhta’daki evinde çocukları, Başkanımız Emin ve Habib Bayyiğit tarafından özenle bakılıyordu. Maalesef ki yaşlılığında getirmiş olduğu bitkinlikten dolayı, 1 Aralık 2021 Çarşamba günü gözlerini hayata yumdu. Bu olay tüm Adıyaman Abraşiye bireylerini üzmüştür.

  Merhumun akrabaları özellikle Viyana, Almanya ve Aydın’da yaşayan çocukları ve sevenleri bu acı haber üzerine; alelacele Kahta’ya gelmiştir. 3 Aralık Cuma günü yapılan cenaze törenine; Almanya, Viyana, İstanbul, Mersin, İskenderun, Adana, Adıyaman, Kâhta, Siverek ve diğer illerden katılım sağlanmıştır. Cenaze töreni, Adıyaman Metropolitlik Kilisesinde yapıldıktan sonra, Adıyaman Süryani Kadim Mezarlığında kendisi için hazırlanan mezarda toprağa verildi. Metropolitimiz, konuşmasından sonra ailesine, akrabalarına ve katılanlara başsağlığı dileyerek teşekkür etti. Merhumun ruhuna, rahmet yemeği ise taziye evi ve merhumun evinde verildi. Cenazeye katılım oldukça büyüktü.

  Bu acıyı, Adıyaman Metropolitliği olarak başta dernek başkanımız Emin Bayyiğit ile olmak üzere, çocukları, torunları, yeğenleri ve tüm sevenleriyle paylaşır, başsağlığı diler ve kendisine Rabden rahmet dileriz. Ayrıca tüm dost ve akrabalarına sabır ve sağlık diliyoruz.

  « Tüm Haberler

1 2 3 4 5 . . .8 9 10 [»] [»»]
Copyright ® 2014 Adıyaman Süryani Kadim Metropolitliği

Bu sitede kullanılan yazılı ya da görsel dökümanlar izinsiz kullanılamaz.

+90 (416) 213 36 73

Tüm yenilik ve gelişmelerimizden e-posta adresinizi bizimle paylaşarak ilk siz haberdar olabilirsiniz.