HABERLER

 • Mesih İsa'nın Doğum (Noel) Bayramı Kutlandı 2020

  Adıyaman Süryani Kadim Mor Petrus Mor Pavlus Metropolitlik Kilisesi’nde, Metropolitimiz Mor Ğriğoriyos Melki Ürek’in 25 Aralık 2019 Cuma sabahı saat 10.00’da gerçekleştirdikleri Ayin töreniyle Rabbimiz Mesih İsa’nın Doğum Bayramı kutlandı. Abraşiye bireylerinin mevcut pandemi dönemi tedbirleri doğrultusunda katıldığı ayin sonunda Metropolitimiz, günün anlam ve önemini bildiren vaazlarını verdikten sonra, başta ilimizin, ülkemizin ve tüm dünyanın biran önce bu süreci atlatabilmesi için dua ettiklerini bildirdi.

  Metropolitliğin çok amaçlı salonunda hazırlanan ikrama, tüm Abraşiye bireyleri birlikte katılarak keyifli bir zaman geçirdi.

  Ayrıca Metropolitlik personellerinden Daniyel Vergili’nin Noel Baba kostümüyle salona girişi, küçük büyük herkesin coşkulu karşılamasını ve neşe dolu dakikalar geçirmesini sağladı, çocuklara dağıttığı hediyelerle de çocukları heyecanlandırdı.

  Aynı gün, Adıyaman Valisi ve Belediye Başkanının Adıyaman’da olmamasından dolayı, şahısları adına yardımcıları ve Adıyaman İl Müftüsü Sayın Mehmet Taşçı saat 15:00 sularında Metropolitimizin ve Abraşiyemizin bayramını kutlamak üzere metropolitliğimize teşrif ettiler.

  Biz de Metropolitlik olarak tüm Hıristiyanların, Mesih İsa'nın Doğum (Noel) Bayramını kutluyoruz.

  « Tüm Haberler

1 2 3 4 5 . . .7 8 9 [»] [»»]
Copyright ® 2014 Adıyaman Süryani Kadim Metropolitliği

Bu sitede kullanılan yazılı ya da görsel dökümanlar izinsiz kullanılamaz.

+90 (416) 213 36 73

Tüm yenilik ve gelişmelerimizden e-posta adresinizi bizimle paylaşarak ilk siz haberdar olabilirsiniz.