HABERLER

 • Merhum Sabri TABAŞ Vefat Etti

   

  Kahta'da yaşayan Abraşiyemiz insanı Sabri Tabaş hayata gözlerini yumdu.

  82 yaşında vefat eden Sabri Tabaş beyin damarlarındaki bir sorun nedeniyle yaklaşık bir aydır Adıyaman Park Hospital Hastanesinde tedavi görüyordu. Tedavisi sürerken yoğun bakıma alınan Tabaş tüm müdahalelere rağmen, 25 Mayıs 2020 tarihinde aramızdan ayrıldı.

  Aslen Kahta'nın Dumlu (Honi) Köyünden olan Sabri Tabaş, 1995 yılında Kahta’ya taşınmıştı. Honi (Dumlu) Köyünde yaşayan Süryanilerin varlığı her ne kadar bilinmese de son yüzyılda önemli bir Süryani nüfusu köyde yaşamaktaydı. Bu gün köyde yaşayan Süryani bulunmamaktadır.

  Dışarı çıkma yasağı nedeniyle sadece ailesinin katılımıyla, 28 Mayıs 2020 Perşembe günü Merhum Sabri’ye cenaze töreni gerçekleştirildi. Adıyaman Süryani Kadim Mezarlığında yapılan cenaze törenini Abraşiye Metropoliti Mor Ğriğoriyos Melki Ürek yönetti. Metropolit, defin töreninden sonra şöyle konuştu: 'Sabri Tabaş çok sakin, saygılı ve kilisesine bağlı biriydi. Ne mutlu ona ki, Mesih’in Göğe Yükseliş Bayramı olan bu günde kendisine bu defin töreni yapılmıştır. İnanıyoruz ki Mesih onu sağındaki imanlılarla sayacaktır. Sabri bey, birçok ekonomik ve diğer sıkıntılarına rağmen inancından asla taviz vermeyen biriydi. Son olarak, çocuklarına, torunlarına bütün akrabalarına ve siz cenazeye katılanlara baş sağlığı diliyor; katılımınız için teşekkür ediyorum. Rab ona merhamet ederek yanına alsın, âmin.'

  Metropolitlik olarak Merhum Sabri Tabaş’a, Rab Mesih İsa’dan rahmet diler, çocuklarına, torunlarına, yakınlarına ve tanışlarına baş sağlığı diliyoruz.

     

  « Tüm Haberler

1 2 3 4 5 . . .7 8 9 [»] [»»]
Copyright ® 2014 Adıyaman Süryani Kadim Metropolitliği

Bu sitede kullanılan yazılı ya da görsel dökümanlar izinsiz kullanılamaz.

+90 (416) 213 36 73

Tüm yenilik ve gelişmelerimizden e-posta adresinizi bizimle paylaşarak ilk siz haberdar olabilirsiniz.