HABERLER

 • Mesih İsa'nın Doğum (Noel) Bayramı Kutlandı 2018

   

  Adıyaman Süryani Kadim Mor Petrus Mor Pavlus Metropolitlik Kilisesi’nde, Metropolitimiz Mor Ğriğoriyos Melki Ürek’in 25 Aralık 2018 Salı sabahı saat 09.30’da gerçekleştirdikleri Ayin töreniyle Rabbimiz Mesih İsa’nın Doğum Bayramı kutlandı. Abraşiye bireylerin her ilden katıldığı ayin sonunda Metropolitimiz, günün anlam ve önemini bildiren vaazlarını verdikten sonra, başta ilimizin, ülkemizin ve tüm dünyanın huzuru için dua ettiklerini bildirdi.

  Metropolitliğin çok amaçlı salonunda hazırlanan ikrama, tüm abraşiye bireyleri birlikte katılarak keyifli bir zaman geçirdi.

  Ayrıca abraşiye gençlerinden Yusuf Tabaş’ın Noel Baba kostümüyle salona girişi, küçük büyük herkesin coşkulu karşılamasını ve neşe dolu dakikalar geçirmesini sağladı. Ardından çocuklara dağıttığı hediyelerle çocukları heyecanlandırdı.

  Her yıldan farklı olarak bu sene, Metropolitimizin bayramını makam odasında ilk kutlayan; Abraşiye aileleri çocukları oldu. Çocuklar hep beraber Papanuel şarkısını seslendirdikten sonra sırayla metropolitin elini öpüp, makam odasında onunla birlikte oturdular.

  Akabinde saat 15:00 civarında Belediye Başkanımız Sayın Fehmi Hüsrev Kutlu Beyler de Metropolitimizin ve abraşiyemizin bayramını kutlamak üzere metropolitliğimize ziyarette bulundular.

  27 Aralık Perşembe günü akşamı, Abraşiye aileleri Metropolitin bayramını kutlamak üzere metropolitlik salonunda bir araya geldiler.

  28 Aralık Cuma günü de Sayın Valimiz Aykut Pekmez, İl Jandarma Komutanı Sayın J. Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Sayın Metin Alper ve Milli İstihbarat Teşkilatı Bölge Müdürü; Metropolitimizin ve abraşiyemizin bayramına kutlamak üzere metropolitliğe gelerek, metropolit makam odasında bayram tebriklerini sundular. Sunulan bayram ikramları ve hoş sohbetten sonra metropolitlikten ayrıldılar.

  30 Aralık Pazar günü ise Metropolitimiz Mor Ğriğoriyos Melki Ürek, kilise gençleri eşliğinde Bayram adına Pazar Ayinini icra etmek üzere İskenderun’a gittiler. İskenderun Aziz Pavlus Süryani Katolik Kilisesi’nde yapılan ayine, İskenderun’da bulunan ailelerimiz katılım sağladı. Ayin sonunda metropolit, bayram vaazını ve Yeni Yıl tebriklerini bildirdi. Ardından İlyas Demirci ailesi tarafından, metropolitle birlikte Adıyaman’dan gelen ekibe yemek ve bayram ikramında bulundular. Akşam saatlerine doğru tekrar yola çıkılarak sağ salim eve döndüler.

  Biz de Metropolitlik olarak tüm Hıristiyanların Mesih İsa'nın Doğum (Noel) Bayramını kutluyoruz.

  « Tüm Haberler

1 2 3 4 5 6 7 8 [»] [»»]
Copyright ® 2014 Adıyaman Süryani Kadim Metropolitliği

Bu sitede kullanılan yazılı ya da görsel dökümanlar izinsiz kullanılamaz.

+90 (416) 213 36 73

Tüm yenilik ve gelişmelerimizden e-posta adresinizi bizimle paylaşarak ilk siz haberdar olabilirsiniz.