HABERLER

 • Metropolitliğimizin 12'inci Yıldönümü Kutlandı

   

  10 Aralık 2018, Metropolit Mor Ğriğoriyos Melki Ürek’in, Metropolit oluşunun 12'inci yıldönümü adına, 09.12.2018 Pazar günü -Abraşiye metropolitinin icra ettikleri ayinden sonra- Metropolitlik çok amaçlı salonunda, Abraşiye bireyleri kutlamayı gerçekleştirdi. Ayrıca bu amaç için Almanya'dan Sn. Muksiye Neriman Köse; İstanbul’dan Yüksek Mimar Sn. Yusuf Sezer, Sn. Sabri Ölmez, Sn. Emin Evingülü, Sn. Ankin Evingülü ve Sn. Cercis Uncu Beyefendiler de katıldı.

  Katılımcılar, Metropolitimiz Melki Ürek’in, salona resmi girişini bekledi. Kilise Korosu, Metropolit için Kilise Atalarını karşılama seremonisini seslendirdi. Ardından halka hazırlanan yemek sunuldu. 

  Yemekten sonra sunuculuk yapan Gençlik Kolu Başkanı İsa Bayyiğit; Abraşiye gençlerinin hazırladıkları programı mikrofondan açıkladı:

  İlk olarak Metropolitlik gençlerinden Daniel Demirci'nin sunuculuğunu yaptığı bilgi yarışması düzenlendi. Devamında kürsüye çıkan Cercis Uncu anlamlı konuşmasını yaptıktan sonra, her zaman yanımızda olan Yüksek Mimar Sn. Yusuf Sezer'e hazırladıkları teşekkür plaketini, Abraşiye metropoliti tarafından kendilerine takdim etti. Akabinde Kültür Kolu Başkanı Yahya Demirci kürsüden konuşmasını yaptı.

  Son olarak konuşmasını yapmak üzere Metropolitimiz Mor Ğriğoriyos Melki Ürek kürsüye davet edildi. Konuşmasında günün anlamını, buradaki abraşiyeye olan bağlılığını ve önemini anlattıktan sonra tebrik edenlere ve uzaklığı göze almadan burada bulunanlara teşekkürlerini sundu.

  Ardından Günün pastasını kestiler.

  Biz de Metropolitimizin 10 Aralıkta yapılan Metropolitliğe Yükseliş Gününü kutluyor, tebrik ediyor ve kendilerine Metropolitliğinin başında sağlıklı ve başarılı nice yıllar diliyoruz.

  « Tüm Haberler

1 2 3 4 5 6 7 8 [»] [»»]
Copyright ® 2014 Adıyaman Süryani Kadim Metropolitliği

Bu sitede kullanılan yazılı ya da görsel dökümanlar izinsiz kullanılamaz.

+90 (416) 213 36 73

Tüm yenilik ve gelişmelerimizden e-posta adresinizi bizimle paylaşarak ilk siz haberdar olabilirsiniz.