HABERLER

 • Metropolitlikte Atlı Turist

   

  24 Eylül 2017 Pazar günü öğleden sonra metropolitliğimiz, farklı bir misafiri ağırladı. Dört tekerli araçlarla gezmek, meşakkatsiz gezi turizmidir. Ancak binlerce kilometreyi iki atla kateden gezgin birinin turizmi, kayda değerdir. Kristian Bergier'in biri binişi diğeri de yükü için geziye çıktığı atları, Adıyaman ve Çevre İller Metropolitliğinin kapısında nefes aldı. Kendisi ve atları sükûn ve huzur içinde metropolitliğimizde bir gece kaldı, atları da kaliteli ve kalorisi yüksek yemle yemlendi. Kristian Bergier, metropolitlik kilisesinde dua edip yoluna devam etti; ama bunları da kendi ekledi:

   

  My sincerest gratitude to the community of Saint Peter and Paul Syriac Orthodoks Church in Adıyaman, for there kindness when approached by a stranger. When I paied the church an unexpected visit, my intention was to pray in the chapel and then continue my pilgrimage to Jerusalem, but you gave me and my horses shelter for the night, fed us and shared a good word. It has indeed been an unforgetful experience, thank you and may God bless you.

  With gratitude

  Kristian Bergier / Adıyaman / 25.09.2017

   

  Ardından gezginliğinin devamını hedeflediği yere doğru tekrar yola koyuldu. Kim bilir daha kimde ve nerede konaklayacak? Önemlisi, Adıyaman Şehrimizde; Adıyaman’a yakışır şekilde onu ağırlamak ve bu hoşgörüyle Ülkemizin turizmine prim sağlamaktır. Kendisine ve atlarına sabırlı ve sağlıklı geziler diliyoruz.

   

  « Tüm Haberler

1 2 3 4 5 6 7 [»] [»»]
Copyright ® 2014 Adıyaman Süryani Kadim Metropolitliği

Bu sitede kullanılan yazılı ya da görsel dökümanlar izinsiz kullanılamaz.

+90 (416) 213 36 73

Tüm yenilik ve gelişmelerimizden e-posta adresinizi bizimle paylaşarak ilk siz haberdar olabilirsiniz.