HABERLER

 • Mor Petrus Mor Pavlus Günü 2017

  Her yıl düzenli olarak 29 Haziranda kutlanan Elçi Mor Petrus ve Elçi Mor Pavlus Bayramı, bu sene yurtiçi ve yurtdışından gelen halkımızın katılımı düşünülerek 2 Temmuz Pazar gününe alındı. Kilisenin günü, katılımcıların coşkusuyla kutlandı.

  30 Haziran Cuma gününde Adıyaman’a gelen İstanbul Metropoliti Mor Filüksinos Yusuf Çetin ve Abraşiye Metropolitimiz Mor Ğriğoriyos Melki Ürek, yanlarındaki heyetle birlikte Sayın Belediye Başkanımıza, İl Emniyet Müdürümüze ve Garnizon Komutanımıza nezaket ziyaretinde bulundular.

    

  1 Temmuz Cumartesi günü, akşam duası sonrası gelen misafirlerle birlikte, Abraşiyemizin Heyet Başkanlığının hazırlamış olduğu akşam yemeği yendi. Ardından Adıyaman Metropolitliği Kültür Kolu Başkanı Yahya DEMİRCİ, Gençlik Kolu Başkanı İsa BAYYİĞİT ve Kilise gençleri ekibinin hazırladığı kültürel programla tüm katılımcıları, hem eğlendirdi hem de güldürerek güzel saatler geçirmelerini sağladı. Ayrıca Deyroyo Nahir ve metropolitlik gençleri, org eşliğinde söylediği ilahiler ve Dr. Yahya Tanoğlu kemanıyla geceye renk kattılar.

  2 Temmuz Pazar günü Adıyaman ve Çevre İller Metropoliti Mor Ğriğoriyos Melki Ürek Ayin Seremonisi gerçekleştirdi. Metropolitin verdikleri vaazda: azizlerin anma günü kutlamalarının önemi, Elçilerin Hristiyanlıktaki yeri, bize bıraktıkları ruhsal hazineleri hakkında açıklayıcı ve etkili yorum yaptılar. Yorum sonrası başta İstanbul Metropoliti Mor Filüksinos Yusuf Çetin’e, İstanbul Süryani Kadim Kilisesi vakfı Yönetim kurulu Başkanı Sn. Sait Susin’e ve yurtiçinden olsun veya yurtdışından olsun gelen herkese teşekkür temennilerini bildirdiler. Ayin bitiminde kilise avlusunu dolduran halka Kutsalların yâd günü yemeği ikram edildi. Her sene olduğu gibi bu yıl da yoğun ilgi ve güler yüzle gerçekleşen Şahro-Anma Günü ardından gelen halk, evine huzur, sevinç ve mutlulukla ulaştı.

  « Tüm Haberler

1 2 3 4 5 6 7 [»] [»»]
Copyright ® 2014 Adıyaman Süryani Kadim Metropolitliği

Bu sitede kullanılan yazılı ya da görsel dökümanlar izinsiz kullanılamaz.

+90 (416) 213 36 73

Tüm yenilik ve gelişmelerimizden e-posta adresinizi bizimle paylaşarak ilk siz haberdar olabilirsiniz.