HABERLER

 • Diriliş Paskalya Bayramı 2022

   

  Rab Mesih İsa’nın ölümünden üç gün sonraki Kutsal Dirilişi olan Kıyam Bayramı, 24 Nisan 2022 Pazar Günü Adıyaman Mor Petruspavlus Süryani Ortodoks Metropolitlik Kilisesi'nde, çevre il ve ilçelerden Hıristiyan halkımızın da katılımıyla coşkulu ve geniş hazırlıklarla kutlandı. Sabah saatlerinde dua ve Ayinle başlayan gün, devamında halkın bayramlaşmasına müteakiben, Kadınlar Kolu Başkanlığının hazırladığı Paskalya Çöreği, yumurtaları ve Bayram ikramları sunuldu.

  Metropolitimiz bayram vaazında; Tanrının insanlık soyu için gösterdiği vefakârlığı, ölümünde ve dirilişinde göstermiş olduğu Tanrısal mucizeleri, bayramın önemini ve anlamını dile getirdi. Ardından ülkemizin, dünyanın huzuru için dua ettiklerini; bizi yalnız bırakmayan Adıyaman Vilayet Yönetimi ve Emniyet birimlerine kalbi şükranlarını sunduklarını bildirdiler.

  Bayramlaşmaya Adıyaman ileri gelenleri de Metropolitliğe gelerek hem metropolitin hem de halkımızın bayramını kutladılar. Gelen misafirlerden sonra, metropolitlik personeli de metropolitin bayramını coşku ve sevinçle makamında kutladılar.

  Metropolitlik olarak biz de, başta Kadasetli Patriğimizin, Yüksek Sinod üyeleri Ekselans metropolitlerimizin, ruhanilerimizin, Hıristiyanların, Süryani Milletimizin bayramını en samimi duygularla kutluyor; hayırlı ve bereketli bir Bayram olmasını diliyoruz.

  25 Nisan 2022 Pazartesi günü, Bayramın ikinci ve ölülerin dinlenme günü olması nedeniyle Abraşiye Metropolitimiz Mor Ğriğoriyos Melki Ürek, halkın eşliğiyle Adıyaman Süryani Kadim Mezarlığında ölüler için dua ettiler. Ailelerin getirdikleri ikramlardan alıp yumurta tokuşturdular.

  « Tüm Haberler

1 2 3 4 5 . . .8 9 10 [»] [»»]
Copyright ® 2014 Adıyaman Süryani Kadim Metropolitliği

Bu sitede kullanılan yazılı ya da görsel dökümanlar izinsiz kullanılamaz.

+90 (416) 213 36 73

Tüm yenilik ve gelişmelerimizden e-posta adresinizi bizimle paylaşarak ilk siz haberdar olabilirsiniz.