HABERLER

 • Mesih İsa'nın Doğum (Noel) Bayramı Kutlandı 2021

   

  Adıyaman Süryani Kadim Mor Petrus Mor Pavlus Metropolitlik Kilisesi’nde, Metropolitimiz Mor Ğriğoriyos Melki Ürek’in 25 Aralık 2021 Cumartesi sabahı saat 9.30’da gerçekleştirdikleri Ayin töreniyle Rabbimiz Mesih İsa’nın Doğum Bayramı kutlandı. Abraşiye bireylerin her ilden katıldığı ayin sonunda Metropolitimiz, günün anlam ve önemini bildiren vaazlarını verdikten sonra, başta ilimizin, ülkemizin ve tüm dünyanın huzuru için dua ettiklerini bildirdi.

  Metropolitliğin çok amaçlı salonunda Kadın Kolları Başkanlığı tarafından hazırlanan ikrama, tüm Abraşiye bireyleri birlikte katılarak keyifli bir zaman geçirdi.

  Ayrıca Abraşiye gençlerinden Petruspavlus Bayyiğit’in Noel Baba kostümüyle salona girişi, küçük büyük herkesin coşkulu karşılamasını ve neşe dolu dakikalar geçirmesini sağladı. Ardından çocuklara dağıttığı hediyelerle çocukları heyecanlandırdı.

  Ardından Abraşiye aileleri çocukları, Metropolitimizin bayramını makam odasında ilk kutlayanlar oldu. Çocuklar hep beraber Mor Zoche (Papanuel) şarkısını seslendirdikten sonra sırayla metropolitin elini öptü, makam odasında onunla birlikte oturdular.

  Aynı gün saat 13:00 sularında Adıyaman Valisi Sayın Mahmut Çuhadar, Vali Yardımcısı Sayın M. Yasin Erkan, Adıyaman Belediye Başkanı Sayın Dr. Süleyman Kılınç, Kahta Belediye Başkanı Sayın İbrahim Yusuf Turanlı, Adıyaman İl Emniyet Müdürü Sayın İbrahim Ergüder, Adıyaman İl Müftüsü Sayın Mehmet Taşçı, CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, AK Parti İl Başkanı Sayın Mehmet Dağtekin, CHP İl Başkanı Burak Binzet, CHP İlçe Başkanı Sayın Hüseyin Buluş ve heyetleri, MHP yönetiminden Sayın Hayriye Kuştepe, Adıyaman Kültür ve Turizm Müdürü Sayın Ahmet Günaydın ve diğer birçok dost ve tanışlar Metropolitimizin ve Abraşiyemizin bayramını kutlamak üzere metropolitliğimize ziyarette bulunarak teşrif ettiler. Yetkililerimizin ve dostlarımızın bu nazik ziyaretlerinden ötürü metropolitlik olarak her birine ismiyle teşekkürlerimizi sunuyoruz.

  28 Aralık Salı günü ise Namık Kemal İlköğretim Okulu müdürü ve tüm öğretmen kadrosu, metropolitliğimize teşrif ederek metropolitimizin şahsında tüm halkımızın bayramını kutladılar. Kendilerine ayrıca teşekkür ederiz.

  Biz de Metropolitlik olarak tüm Hıristiyanların, Mesih İsa'nın Doğum (Noel) Bayramını kutluyoruz.

  « Tüm Haberler

1 2 3 4 5 . . .8 9 10 [»] [»»]
Copyright ® 2014 Adıyaman Süryani Kadim Metropolitliği

Bu sitede kullanılan yazılı ya da görsel dökümanlar izinsiz kullanılamaz.

+90 (416) 213 36 73

Tüm yenilik ve gelişmelerimizden e-posta adresinizi bizimle paylaşarak ilk siz haberdar olabilirsiniz.