HABERLER

 • Elçilerin Başı Mor Petruspavlus Günü 2019

   

   

  Her yıl düzenli olarak 29 Haziranda kutlanan Elçilerin başı Mor Petruspavlus Bayramı, yurtiçi ve yurtdışından gelen halkımızın katılımı düşünülerek 30 Haziran Pazar gününe alındı. Kilisenin günü, katılımcıların coşkusuyla kutlandı.

  25 Hazirandan itibaren özellikle Adıyamanlılar uzaklardan gelerek hem Metropolitlikte hem de memleketlerinde doya doya güzel zaman geçirdiler. 29 Haziran sabahı da Metropolitimiz Melki Ürek tarafından ayin icra edilmiştir.

  29 Haziran Cumartesi günü, akşam duası sonrası gelen misafirlerle birlikte, Abraşiyemizin Heyet Başkanlığının hazırlamış olduğu akşam yemeği yendi. Ardından Adıyaman Metropolitliği Kültür Kolu Başkanı Yahya DEMİRCİ, Gençlik Kolu Başkanı İsa BAYYİĞİT ve Kilise gençleri ekibinin hazırladığı kültürel programla tüm katılımcıları, hem eğlendirdi hem de güldürerek güzel saatler geçirmelerini sağladı. Ayrıca Dr. Yahya Tanoğlu’nun keman eşliğinde herkese müzik ziyafeti verdi.

  30 Haziran Pazar günü Adıyaman ve Çevre İller Metropoliti Mor Ğriğoriyos Melki Ürek Ayin Seremonisi gerçekleştirdi. Metropolitin verdikleri vaazda: azizlerin anma günü kutlamalarının önemi, Elçilerin Hristiyanlıktaki yeri, bize bıraktıkları ruhsal hazineleri hakkında açıklayıcı ve etkili yorum yaptılar. Yorum sonrası başta Sayın Valimize, Sayın Belediye Başkanımıza, Sayın İl Emniyet Müdürümüze, Sayın Askerlik Şube Başkanımıza, Sayın Alay Komutanımıza, kısacası tüm İl protokolüne kutlama mesajlarından dolayı teşekkürlerini bildirdi. Ayrıca yurtiçinden veya yurtdışından olsun gelen herkese teşekkür temennilerini bildirdiler. Ayin bitiminde kilise avlusunu dolduran halka Kutsalların yâd günü yemeği; Suna-Yusuf UYANIK, merhum oğulları Bedros UYANIK ruhuna adına sundular. 

  Akşam saatlerinde ise Adıyaman Valisi Sayın Aykut Pekmez, Adıyaman İl Jandarma Komutanı Sayın Albay Ercan Atasoy ve Eski Belediye Başkanımız Sayın F. Hüsrev Kutlu eşleriyle beraber metropolitliğe gelerek Metropolitlerim ve heyetleriyle metropolitlik makam odasında oturarak güzel zaman geçirdiler.

  Her sene olduğu gibi bu yıl da yoğun ilgi ve güler yüzle gerçekleşen Şahro-Anma Günü ardından gelen halk, evine huzur, sevinç ve mutlulukla ulaştı.

  « Tüm Haberler

1 2 3 4 5 . . .7 8 9 [»] [»»]
Copyright ® 2014 Adıyaman Süryani Kadim Metropolitliği

Bu sitede kullanılan yazılı ya da görsel dökümanlar izinsiz kullanılamaz.

+90 (416) 213 36 73

Tüm yenilik ve gelişmelerimizden e-posta adresinizi bizimle paylaşarak ilk siz haberdar olabilirsiniz.