Diğer Haberler

HABERLER

 • Diriliş Bayramı Sevinçle Kutlandı

   

  Rab Mesih İsa’nın ölümünden üç gün sonraki Kutsal ve benzersiz Dirilişi olan Kıyam Bayramı, 16 Nisan 2017 Pazar Günü Adıyaman Mor Petrus Mor Pavlus Süryani Ortodoks Metropolitlik Kilisesi'nde, çevre il ve ilçelerden Hıristiyan halkımızın da katılımıyla coşkulu ve geniş hazırlıklarla kutlandı. Sabah saatlerinde dua ve Ayinle başlayan gün, devamında halkın bayramlaşmasına müteakiben, Kadınlar Kolu Başkanlığının herkese hazırladıkları Bayram ikramı sunuldu.

  Metropolitimiz bayram vaazında; Tanrının insanlık soyu için yapmış olduğu kurtuluş yolunu, bayramın önemini ve anlamını dile getirdikten sonra, ülkemizin, dünyanın huzuru ve insanların da birbirinin suratına hoş görüyle bakma zamanı olduğunu söyleyerek bu amaç için dua ettiklerini; bizi yalnız bırakmayan Adıyaman Vilayet Yönetimi ve Emniyet birimlerine kalbi şükranlarını sunduklarını bildirdiler.

  Abraşiye üyelerinin bir arada bayramlaşması ardından, akşam saatlerine doğru Adıyaman İl Büyüklerimiz; sn. Valimiz Abdullah Erin, sn. Garnizon Komutanı Per. Alb. Davut Kulalar, sn. Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu, sn. İl Jandarma Komutanı J. Albay Ercan Atasoy, sn. İl Emniyet Müdürü Metin Alper, sn. İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, sn. İl Müftüsü M. Ali Öztürkçü’yle birlikte Metropolitimizin ve abraşiyesinin bayramını kutlamak için metropolitliğe ziyarette bulundular. Metropolit makamında geçirdikleri hoş zamandan sonra güler yüzle ayrıldılar.

  Akşam saatlerinde en son gelen misafirlerden sonra, metropolitlik personeli de abraşiye metropolitinin bayramını coşku ve sevinçle makamında kutladılar.

  Metropolitlik olarak biz de, başta Kadasetli Patriğimizin, Yüksek Sinod üyeleri Ekselans metropolitlerimizin, ruhanilerimizin, Hıristiyanların, Süryani Milletimizin bayramını en samimi duygularla kutluyor; hayırlı ve bereketli bir Bayram olmasını diliyoruz.

  « Tüm Haberler

Copyright ® 2014 Adıyaman Süryani Kadim Metropolitliği

Bu sitede kullanılan yazılı ya da görsel dökümanlar izinsiz kullanılamaz.

+90 (416) 213 36 73

Web Tasarım:Asır Bilişim Content in iframe

Tüm yenilik ve gelişmelerimizden e-posta adresinizi bizimle paylaşarak ilk siz haberdar olabilirsiniz.