Diğer Haberler

HABERLER

 • Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Ziyareti

   Osmanlı Ocakları Heyeti, Metropolitliğe Ziyaret Gerçekleştirdi.

  6 Şubat 2017 Pazartesi günü öğlen saatlerinde, Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Sayın A. Kadir Canpolat beraberindeki kalabalık heyetle Adıyaman Osmanlı Ocakları İl Başkanı Sayın Engin Toklu ve arkadaşları; metropolitliğimizi ziyaret ederek, Metropolitimiz Mor Ğriğoriyos Melki Ürek ile sohbet ettiler. Konuşmalarında: Osmanlılarda olduğu gibi, ülkenin birliği, barışı ve huzuru için çalıştıklarını, Ülkemizdeki her Hristiyan'ın, Müslümanın, ırkı ne olursa olsun her bireyin, aynı toleransta eşit yaşama hakkına sahip olmalarını arzuladıklarını söylediler.

  Metropolitlik makamında oturduktan sonra, metropolitimiz eşliğinde Adıyaman Mor Petrus Mor Pavlus Süryani Kadim Metropolitlik Kilisesini gezdiler. Metropolitin kilise hakkında verdikleri bilgiden, gösterdikleri yakın ilgiden memnun kalarak diğer randevularına yetişmek üzere ayrıldılar.

  Biz de metropolitlik olarak Sayın Başkana ve eşliğindeki heyete, metropolitliğimize yaptıkları ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

  « Tüm Haberler

Copyright ® 2014 Adıyaman Süryani Kadim Metropolitliği

Bu sitede kullanılan yazılı ya da görsel dökümanlar izinsiz kullanılamaz.

+90 (416) 213 36 73

Web Tasarım:Asır Bilişim Content in iframe

Tüm yenilik ve gelişmelerimizden e-posta adresinizi bizimle paylaşarak ilk siz haberdar olabilirsiniz.