Diğer Haberler

HABERLER

 • Merhum Aziz Bayyiğit Vefat etti

   

  Malatya’da Aziz BAYYİĞİT, vefat etti.

  1936 doğumlu olan Merhum Aziz BAYYİĞİT, soğuk algınlığı nedeniyle hastaneye kaldırılmış, doktor kontrolünden sonra eve dönmüştü. Ancak zatürreye dönüşen hastalığına yenik düşerek, 2 Şubat 2017 Perşembe günü vefat etti. Bu olay tüm Adıyaman Abraşiye bireylerini üzmüştür. Bu acıyı, Adıyaman Metropolitliği olarak eşi Hatun Bayyiğit, oğulları Yusuf ve Aydın, kızları, torunları, yeğenleri ve tüm sevenleriyle paylaşır kendisine Rab’ten rahmet dileriz. Ayrıca tüm dost ve akrabalarına sabır ve sağlık diliyoruz. Merhum Aziz’in Cenaze töreni Abraşiye Metropoliti Sayın Mor Ğriğoriyos Melki Ürek tarafından, Malatya Ermeni Mezarlığında yapılmıştır.

  Merhumun akrabaları özellikle Kâhta’daki Ağabeyi Nuri ve çocukları bu acı haber üzerine; Malatya’ya gitmiştir. Daha uzaktakiler ise 3 Şubat Cuma günü yapılacak cenaze törenine ulaşmak için; Viyana, İstanbul, Mersin, İskenderun, Adana, Adıyaman, Kâhta, Antep, Siverek ve diğer illerden gelerek, merasime katıldı. Cenaze töreni yapıldıktan sonra, Mezarlıkta kendisi için hazırlanan mezarda toprağa verildi. Metropolitimiz, konuşmasından sonra ailesine, akrabalarına ve katılanlara başsağlığı dileyerek teşekkür etti. Merhumun ruhuna, rahmet yemeği ise evinde verildi. Cenazeye katılım büyüktü.

  Metropolitlik olarak Merhum Aziz’e, Rab Mesih İsa’dan rahmet diler, eşine, çocuklarına, torunlarına, yakınlarına ve dostlarına başsağlığı diliyoruz.

   

  « Tüm Haberler

Copyright ® 2014 Adıyaman Süryani Kadim Metropolitliği

Bu sitede kullanılan yazılı ya da görsel dökümanlar izinsiz kullanılamaz.

+90 (416) 213 36 73

Web Tasarım:Asır Bilişim Content in iframe

Tüm yenilik ve gelişmelerimizden e-posta adresinizi bizimle paylaşarak ilk siz haberdar olabilirsiniz.