Diğer Haberler

HABERLER

 • Metropolitimizin 10. Yıldönümünü Kutladık

   

  10 Aralık 2016, Metropolit Mor Ğriğoriyos Melki Ürek’in, Metropolit oluşunun 10'uncu yıldönümü nedeniyle, 11.12.2016 Pazar günü Metropolitlik çok amaçlı salonunda, Abraşiye bireylerinin katılımıyla kendilerine bir kutlama hazırlanmıştır. Ayrıca bu amaç için Almanya Rheda-Wiedenbrück Elçi Mor Yuhanun Kilisesi Heyetinden Sn. Besim Çetin ve Melfono Evgin Yalçın; İstanbul’dan Sn. Sabri Ölmez, Sn. Emin Evingülü, Sn. Agop Demirci ve Sn. Cercis Uncu Beyefendiler de katılım sağladılar.

  Katılımcılar, Metropolitimiz Melki Ürek’in, salona resmi girişini bekledi. Kilise Korosu, Kilise Atalarını karşılama şarkılarını coşkuyla seslendirdi. Ardından halka hazırlanan yemeğe oturuldu.

  Yemekten sonra sunuculuk yapan Kültür Kolu Başkanı Yahya Demirci; Gençlik Kolu Başkanlığıyla hazırladıkları programı açıkladı:

  İlk olarak Metropolitlik gençleri ilahi seslendirdi. Devamında Kültür Kolu başkanlığında hazırlanan skeçler oynandı. Kadınlar Kolu Başkanlığı da güzel sesleriyle ilahiler seslendirdi. Kürsüye çıkan Şamoşo Cercis Uncu anlamlı konuşmasını ve güne özel şiirini duygusal bir eda ve yorumuyla okudu. Melfono Evgin Yalçın da aynı şekilde Almanya’dan getirdiği tüm selamlarıyla tebriklerini dile getirdi.

  Son olarak konuşmasını yapmak üzere Metropolitimiz Mor Ğriğoriyos Melki Ürek kürsüye çağrıldı. Konuşmasında günün anlamını, buradaki abraşiyeye olan değerini anlattıktan sonra tebrik edenlere ve uzaklığı göze almadan burada bulunanlara teşekkürlerini sundu.

  Ardından kendilerine hazırlanan pastayı kestiler.

  Biz de Metropolitimizin 10 Aralıkta yapılan Metropolitliğe Yükseliş Gününü kutluyor, tebrik ediyor ve kendilerine Metropolitliğinin başında sağlıklı ve başarılı nice yıllar diliyoruz.

  « Tüm Haberler

Copyright ® 2014 Adıyaman Süryani Kadim Metropolitliği

Bu sitede kullanılan yazılı ya da görsel dökümanlar izinsiz kullanılamaz.

+90 (416) 213 36 73

Web Tasarım:Asır Bilişim Content in iframe

Tüm yenilik ve gelişmelerimizden e-posta adresinizi bizimle paylaşarak ilk siz haberdar olabilirsiniz.