Diğer Haberler

HABERLER

 • EKvW Dostlarımızdan II. Ziyaret

   

  17-19 Ekim 2016 tarihleri arasında Almanya Landeskirchenamt der Evangelischen Kirche von Westfalen’den (EKvW) oluşan bir grup metropolitliğimizi ikinci kez ziyaret etmişlerdir. Grupta Landeskirchenamt der Evangelischen Kirche Sorumlu Beyefendi Gerhard Duncker, yanlarındaki değerli arkadaşları ve öğrencileriyle birlikte 17 Ekim Pazartesi günü öğlen saatlerinde Adıyaman Havalimanına iniş yaptılar. Metropolitliğimize vardıklarında, Kadınlar Kolu Başkanlığımızın hazırlamış olduğu öğle yemeğine katıldılar. Ardından Nemrut ve yöredeki tarihi mekânları ziyarette bulundular. Gezi sonrası, akşam birlik duası için Adıyaman Mor Petrus Mor Pavlus Metropolitlik Kilisesine geri geldiler. Dua bitiminde abraşiye üyelerinin de katılımıyla akşam yemeği yediler, akabinde de karşılıklı konuşmalar yapıldı. Herrn Gerhard Duncker yaptığı konuşmasında, bir önceki ziyaretlerindeki gibi kendilerine gösterilen ilgi ve misafirperverlikten uzun uzun konuştular. Aynı şekilde Metropolitimiz de konuşmalarında; tekrarladıkları gelişlerinden dolayı kendileri ve tüm abraşiyenin memnun olduklarını, dolayısıyla bir arada bulunmanın mutluluk verici olduğunu bildirdiler.

  18 Ekim 2016 Salı günü Metropolitin eşliğinde Urfa ve Atatürk Barajı ziyaretinde bulundular. Bu vesileyle Adıyaman ve çevre değerleriyle ilgili gerekli bilgiye sahip oldular.

  19 Ekim Çarşamba günü ise İstanbul’a gitmek üzere Adıyaman Havalimanından öğlen saatlerinde uçtular.

  Metropolitlik olarak gerçekleştirmiş oldukları ikinci ziyaretlerinden dolayı tekrar teşekkür ediyor; görevlerinde kendilerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyoruz.

  « Tüm Haberler

Copyright ® 2014 Adıyaman Süryani Kadim Metropolitliği

Bu sitede kullanılan yazılı ya da görsel dökümanlar izinsiz kullanılamaz.

+90 (416) 213 36 73

Web Tasarım:Asır Bilişim Content in iframe

Tüm yenilik ve gelişmelerimizden e-posta adresinizi bizimle paylaşarak ilk siz haberdar olabilirsiniz.